Тема. Середовище редактора презентацій. Форматування тексту.
Мета: сформувати поняття «форматування тексту»; ознайомити з основними командами форматування;навчити виділяти об’єкти слайда та виконувати над ними прості операції: зміна розміру літер, кольору та виду, накреслення, вирівнювання по горизонталі; формувати практичні навички форматування тексту; розвивати пам’ять і логічне мислення; виховувати інтерес до предмета.
Обладнання: підручник, проектор, комп’ютери, ПЗ MicrosoftOffice, сигнальні картки.
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1.Привітання.
Ось дзвінок сигнал подав -
До роботи час настав.
Ось і ми часу не гаймо,
І урок свій починаймо.
2. Перевіркаготовностідо уроку.
— Сядьте рівненько та приберіть все зайве з парт, щоб вам нічого не заважало.
ІІ.Актуалізаціяопорнихзнань.
1. Повторення правил техніки безпеки.
— Зараз пограємо в гру «Світлофор». Якщо моє твердження правильне – ви сигналізуєте зеленою карткою,якщо ні – червоною.
- Не можна перебувати у комп’ютерному клас без учителя (зелений).
- Під час уроку можна ходити по комп’ютерному класу (червоний).
- Починати роботу з комп’ютером можна тільки за вказівкою вчителя (зелений).
- Коли працюєш з комп’ютером, тримай спину зігнутою, поклади ногу на ногу (червоний).
- На клавіатуру не можнанічогокласти (зелений).
- Відстаньвід очей до екранамає бути 50-60 см (зелений).
- Клавіатура має лежати на колінах (червоний).
- Не можна торкатися пальцями екрана монітора (зелений).
- Можна чіпати будь-які дроти (червоний).
- Можна їсти і пити за комп’ютерним столом (червоний).
2. Фронтальне опитування.
— З чим ви познайомились на минулому уроці інформатики? (як додавати слайди до презентації)
— Яким редактором презентацій ви користувались? (MS PowerPoint)
— Що ми можемо додавати в презентацію? (слайди, текст)
— Що таке шаблон? (зразок оформлення слайдів)
— Які шаблони бувають? (темні, світлі, різних кольорів, з малюнками).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Введення елементів нестандартності.
— Погляньте на дошку. Ви бачите два варіанти одного тексту. Ознайомтеся з ним.
|