Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід| RSS      Четверг, 25.04.2024. 18:24 






Група "Гости"Вітаю Вас Гость       Ви увійшли як Гость  

                         
Меню сайту
Сертифікат
Для того, щоб підтвертити публікацію Вашого матеріалу на сайті, заповніть форму на ФОРУМІ
Дошка пошани
Мультяшки
Смотреть бесплатно детские телеканалы
Посилання
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Кнопка сайту
Погода
Безпека сайту
Зараз на сайті

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Учителю » Навчання грамоти

Урок письма в 1 класі на тему: «Письмо рядків букви К (ка), складів та слів з нею»
18.03.2013, 23:18
Тема: Письмо рядків букви К (ка), складів та слів з нею.
Мета: Вчити учнів писати рядкову букву К (ка), склади, слова з нею, поєднувати її з вивченими літерами, виробляти навички звуко- складових моделей слів; збагачувати словниковий запас дітей; розвивати мовлення, вміння зіставляти графічну форму друкованих і рукописних букв; дрібну моторику; виховувати старанність під час письма.
Обладнання: набір малюнків, зразок друкованої і рукописної букви к, таблиця «Сиди правильно при письмі.»
Хід уроку.
I. Організаційний момент.
Знову день почався, діти!
Всі зібрались на урок.
Тож пора нам поспішати,
Вже сигнал подав дзвінок.
II. Актуалізація опорних знань.
1. Читаю вірш.
Казок чимало є на світі – і веселих, і сумних.
Хіба зможемо прожити ми без них?
Казка стукає у двері – привітаємо її.
Казко, казко, ти зявись! Казко, казко, розкажись!
2. Інсценізація уривка з казки «Колобок». (підготовлені заздалегідь учні інсценізують уривок з казки «Колобок.»)
- Уривок з якої казки ви щойно побачили?
3. Складання звукової моделі слова «колобок».
- о - о - о -

- Які звуки в цьому слові повторюються?
- Який з них є приголосним?
- Якою буквою він позначається на письмі?
- Назвіть героїв казки в назвах яких зустрічається буква К (ка).

III. Повідомлення теми і завдань уроку.
- Сьогодні ви, діти, будете вчитися писати рядкову букву К (ка), її складові елементи, поєднувати її з іншими буквами. А також ознайомимось зі словами, що мають кілька значень.
IV. Новий матеріал.
1. Демонстрування зразка букви.
2. Порівняння друкованої і рукописної малої букви к (ка).
3. Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку і розміщувати зошит під час письма.
4. Пояснення написання рядкової букви к (ка).
- Рядкова буква к (ка0 складається з трьох елементів: прямої короткої лінії і двох кривих.
5. Письмо елементів рядкової букви к (ка) у повітрі, на дошці, у зошиті.
6. Письмо букви в повітрі, в зошиті.

- Розгляньте малюнки. У яких назвах зустрічається буква к (ка)?
(Корова, літак, дерево, мак, кінь, сонце, кіт, собака, лев.)
- Назвіть слова у яких звук [ к ] вимовляється пом’якшено.
Фізкультхвилинка:

Буратіно потягнувся,
Раз нагнувся, два нагнувся
Руки в сторони розвів,
Мабуть, ключика згубив.
Щоб той ключик відшукати,
На носочки треба стати

І тихенько посідати
7. Письмо буквосполучення кл та складу ка.
- Відгадайте загадки:
Він замок відкрити може,
Він закрутить легко гайку,
Відлетіти птахом тоже.
Відгадали цю загадку?

(Ключ)

Сидить баба, одягнулась,
В сто сорочок загорнулась,
Ціле літо достигає
До нас у борщик поспішає.

(Капуста) 

- Скільки складів у словах – відгадках?
- З якою буквою поєднується буква К (ка) у слові «ключ»?
- Напишемо в зошиті буквосполучення кл. Зверніть увагу на з’єднання букв К (ка) і Л (ел).
- Назвіть перший склад у слові «капуста».
- Напишемо склад ка у зошитах.
8.Письмо слів клен, сокіл.

9. Письмо слів колосок, коса. 

- Запишемо в зошитах слово колосок. (Звертаю увагу дітей на з’єднання букв у слові). 
- До якого слова підходить подана звукоскладова модель?
- о - о
(коса)
- Чи знаєте ви значення цього слова? (Діти відповідають.)
- Заглянемо до нашого словничка і пояснимо значення слова «коса».
Коса – сільськогосподарське знаряддя для косіння трави у вигляді вузького вигнутого леза, прикріпленого до дерев’яного держака.

Коса – сплетене волосся. 
Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика).
Ми писали, ми трудились,
Наші пальчики стомились.
Раз, два, три – ми відпочили
І писати захотіли.
10.Списування друкованого слова «кіоск».
11. Письмо під диктовку складів: ка, ко, ку, ки, кі, ак, ок, ук, ик, ік.

V. Підсумок уроку.
Час прийшов урок кінчати
Треба ж нам усім згадати:
Букву вивчили яку?
Її тяжко написати?
Над чим треба працювати?
Тож надіюсь, що урок
Дав право на наступний крок.
Категорія: Навчання грамоти | Додав: ghoksana
Переглядів: 2622 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Міні-профіль
Привіт, Гость
AvatarnoAvatar Мій профиль
Міні-чат Онлайн радио Опрос
Привіт, Гість
Зареєструйтеся або авторизуйтеся і отримайте всі переваги сайту.

Новини в Україні
Календар України
Початкова школа

«Методичний портал»

Інформатика

«Методичний портал»

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 287
Пошук
Хто на сайті

hit counter
Підписка на емейл

Шановні користувачі, якщо хочете бути в курсі поповнень сайту, введіть свій емейл:

Відвідування сайту
Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!
Статистика


Зареєстровано на сайті:

Всього: 3284
Нових за місяць: 1
Нових за неділю: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
Із них:
Користувачів 3269
Перевірених: 0
Модераторів: 0
Адмінів: 1
Із них:
Чоловіків: 389
Жінок: 2895

Черепанова Таміла Миколаївна,53052 смт Христофорівка, Криворізького р-ну, Дніпропетровської обл.