Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід| RSS      Пятница, 03.05.2024. 04:42 






Група "Гости"Вітаю Вас Гость       Ви увійшли як Гость  

                         
Меню сайту
Сертифікат
Для того, щоб підтвертити публікацію Вашого матеріалу на сайті, заповніть форму на ФОРУМІ
Дошка пошани
Мультяшки
Смотреть бесплатно детские телеканалы
Посилання
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.
Кнопка сайту
Погода
Безпека сайту
Зараз на сайті

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Учителю » Навчання грамоти

Звук [б]. Позначення його буквою «бе»
06.04.2012, 23:15
Урок з навчання грамоти у 1 класі (№ 115)
з використанням інтерактивних методів,
технології розвитку критичного мислення

Стишук Віта Володимирівна
Вчитель початкових класів Лозівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1
64606 Харківська обл. м.Лозова, м-н 3, буд. 32, кв. 111
Телефон: 0502168445, vitastyshuk@mail.ru

Тема. Звук [б]. Позначення його буквою «бе» 
Мета. Формувати вміння правильно вимовляти і виділяти з вимовленого слова звук [б], позначати його в звуковій моделі відповідним умовним знаком та буквою «бе» на письмі. Розвивати увагу, граматичну пильність, творче критичне мислення, збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати бережливе ставлення до кожної хвилини життя, працьовитість, повагу до членів родини. 
Обладнання. Предметні малюнки, абеткова квітка, зображення букви «бе», комплект фішок для звукового аналізу, ілюстрації, букет барвінку, набір слів до уроку, малюнки. 
Інтерактивні методи і прийоми: «Розминка», «Мікрофон», «Мозковий штурм», «Асоціативний кущ», «Письмо в малюнках». 
Форми: робота в парах, групова, індивідуальна форма роботи. 
Тип уроку: урок вивчення нових знань. 
Очікувані результати. Навчитися правильно вимовляти і виділяти з вимовленого слова звук [б], розпізнати його у мовленні, читати слова з буквою «б», складати звукові моделі слів, більше розвинути творче критичне мислення, збагатити словниковий запас. 
Література: Програми для середньої загальної школи. 1 - 4 класи. – К.,2006. 
Вашуленко М.С. Буквар: Підручник для 2 кл. – К.: «Освіта»,2002. 
Савчук С.П., Присич А.Є.Уроки з використанням інноваційних технологій. - Харків: «Основа», 2006. 
Конспект уроку складено згідно з державною програмою. Підібраний матеріал дає змогу реалізувати змістовні лінії: мовленнєву, мовну, соціокультурну. 
Хід уроку 
I. Організація класу. 
Подивилися на мене. 
Посміхнулися усі. 
Чи готові до роботи? Молодці! 
Інтерактивна вправа «Розминка» 
- Зверніться до свого товариша зі словами побажання «Я бажаю тобі …» 
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети уроку. 
Виділення звука зі скоромовки. 
Купив бегемот бегемотикам ботики. 
Бігають по болоту в ботиках бегемотики. 
- Який звук чуєте найчастіше? 
- Отже, з яким звуком сьогодні ознайомимось? 
- Які вміння нам для цього потрібні? 
Інтерактивна вправа «Мікрофон» 
- Перепусткою на урок буде «зимове» слово. (Діти по черзі кажуть слова в мікрофон) 
На дошці з’являються слова: мороз, холод, заметіль, завірюха, вітер, сніжинка, Снігуронька, сніг, колядка, снігур, Різдво, рукавиці, шуба тощо. 
IІI. Актуалізація навчальної діяльності. 
Звучить аудіозапис «Хуртовина» 
Сніг ви назвали, 
Сніжинку згадали, 
Склали з літер вітер 
- Дуже добре, діти. 
Заметіль, завірюха 
- Засвистіло у вухах. 
Отак ми помалу 
Зиму змалювали. 
Інтерактивна вправа «Мозковий штурм» 
– Яке питання поставимо до цих слів? 
– Назвіть ознаки зими. 
– Яке питання поставимо до цих слів? 
– Що робить зима? 
- Погляньте у вікно. 
– Чи можна назвати зиму безбарвною? 
– Який основний колір зими? 
– Що ще може бути білого кольору? 
IV. Набуття нових знань. Усвідомлення змісту. 
1. «Швидкомов» (робота над скоромовкою). Виокремлення звука [б]. 
Білі баранчики били в барабанчики, 
Без кінця били, лоби собі розбили. 
– Про кого йде мова? 
– Що вони робили? 
- Повторіть скоромовку разом зі мною (чітко, цілими словами). 
- Повторіть тільки губами («Німе кіно»). 
- Тепер швидше і голосніше. 
- А тепер один одному. 
- Вадим – для нас. 
- Який звук найчастіше повторюється? 
- Розкажіть спосіб творення. 
(Міцно стулюємо губи, набираємо багато повітря і з голосом виштовхуємо його, відкривши губи) 
- Спробуйте охарактеризувати його. (Приголосний, бо при вимові беруть участь і губи) 
- То який він ще? (Губний) 
2. Гра «Впізнай звук [б]». 
- Звук охарактеризували, а чи вмієте ви його розпізнати у мовленні? Оплесками визначте слова, в яких є звук [б] на початку слова. (Звучить запис на магнітофоні). 
Собака, бик, кабан, бобер. 
А тепер — у середині слова: 
Зебра, борсук, верблюд, бегемот, бджола. 
- Яке слово зайве? (Бджола) 
- Чому? (Бо решта слів - назви звірів, а бджола – комаха) 
- Що ви знаєте про бджолу? Інтерактивна вправа «Мікрофон» 
3. Розвиток мовлення. 
- Сьогодні у нас на уроці присутня отака бджола. Дорослі називають її стилізованою, тобто схожою на справжню, але значно більшу, щоб ми могли роздивитися. Вона запрошує вас на килимок, де розсипані слова, з яких треба скласти речення. 
Бджола мала, а й та працює. 
- Це прислів’я. Ми часто зустрічаємося з ними на уроках. Як ви розумієте це прислів’я? 
- Люди здавна поважали бджолу за її працьовитість. Давайте і ми будемо трудитися, душу, старанність у роботу вкладати, і кожну хвилинку життя берегти. 
4. Звукове моделювання. 
Маленька бджілка сіла на … (Тримати в руках букетик барвінку). 
Цвіте синьо лист зелений, 
Квітник прикрашає, 
Хоч мороз усе побив, 
Його не зламає. (Барвінок) (Прикріпити букетик на дошку). 
- Чітко вимовимо слово (по складах). 
- В який будиночок його поселимо? (З трьома віконцями, бо три голосних звуки, а значить три склади) 
- Тепер покличте це слово. Який склад наголошений? 
- Викладемо звукову модель. (Аналізуємо кожний звук). 
Що за дивна непосида 
На стежину шишки кида? 
З гілки скік та скік на гілку. 
Здогадались, хто це? (Білка) 
- Чітко вимовимо слово. 
- В який будиночок поселимо? 
- Вимовте перший звук. Який він? 
Фізкультхвилинка 
5.Гра «Мовний конструктор». Робота в групах. 
– Скласти речення зі словом «білка». 
Група А: за схемою. 
Група Б: за цією ж схемою, але щоб кожне слово починалося звуком [б]. 
6. Знайомство з буквою «бе». 
- Звук [б] - губний, а тому завжди твердий, крім випадків, коли пом’якшений звуком [і], на письмі позначається буквою «бе». 
- З яких елементів вона складається? 
7. Гра «Образ літери» 
- Давайте пофантазуємо. Що чи кого нагадує вам буква «бе»? 
- З ким дружить ця буква? 
- Який у неї характер? 
- А що полюбляє їсти? 
- Де вона живе? 
- А в абетці буква «бе» живе між буквами «а» і «ве». 
8. Робота з «Супутниками Букваря». 
- Щоб буква «бе» не сумувала, організуємо їй зустріч з іншими буквами. 
(Показати абеткову квітку). 
- Відкриємо «Супутники Букваря». 
1 оплеск – читаємо тихо і плавно, наче тече річечка. 
2 оплески – голосно і відривно, наче краплі дощу стукають у шибку. 
3 оплески – наспівуючи склади на мотив улюбленої мелодії. 
9. Гра «Почуй – відтвори». Робота в парах. 
- Із почутих звуків утворіть злиття: [б, р, а] – бра. 
- Утворіть слова з цим злиттям. 
V. Закріплення вивченого матеріалу. 
1. Гра «Словознайки». 
- До якого друга ми звертаємося щодня, щоб зустрітися з цими буквами? 
(До Букваря) 
- Відшукайте, які слова заховалися в слові Буквар? (Буква, бук, бар, вар..,) 
- Що означає слово «бук»? (Вивісити це слово і малюнок бука). 
2. Робота з підручниками. 
- А тепер Буквар запрошує вас до себе на сторінку … 
- Прочитайте пошепки слова. 
- Чи всі слова зрозуміли? 
- А тепер слідкуйте за мною. 
- Що означає перше слово, друге, третє? 
- Чи є серед них слова-родичі? 
- Прочитайте пошепки. 
- Чим відрізняються ці слова? 
- Що їх єднає? 
- Що означає слово «сім’я»? (Читають із «Тематичного словника»). 
3. Словникова робота. 
- Сім`я - це група людей, що складається з чоловіка, жінки, дітей та інших родичів, які живуть разом. 
- Хто хоче більше дізнатися про це, прочитайте у тлумачному словнику. 
- Яким ще словом можна назвати сім’ю? 
- Чи можна наш клас назвати родиною?(Вивісити малюнок сім`ї та фото класу). 
4. Робота зі словниковим словом. 
- Усе в сім’ї тримається на бабусі. Які пестливі слова можна підібрати до слова «бабуся»? 
Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ» 

бабуся 

- Складіть найкрасивіше речення про бабусю. 
- Закрийте оченята і спробуйте на дотик відчути слово «бабуся». 
- А яка бабуся? Які її ручки? 
- З ким можна порівняти бабусю? (З працьовитою бджілкою) 
5. Індивідуальна робота. 
- А тепер у подарунок для бабусь прочитайте текст «Великі друзі». (Вчитель проходить, вислуховує, схвалює). 
Після первинного прослуховування тексту учні відповідають на запитання: 
- Як звати бабусю? Як звати онука? 
Вироблення навичок виразного читання. Вибіркове читання. 
- Про що попросив онук? 
- Як Бориско назвав собаку? Чи зрадів хлопчик, одержавши подарунок? 
- Як ви гадаєте, чому оповідання має назву «Великі друзі»? 
- Які інші заго¬ловки можна дібрати? 
- Молодці! Впоралися усі. Бабусям вашим було б приємно. 
6. Евристична бесіда. 
- Та не тільки слова можна подарувати. Скористайтеся підказкою на малюнку внизу. 
- Що подарує бабусі хлопчик-першокласник? (Він подарує бабусі букет бузку) 
- А чим пригостить бабусю дівчинка? (Вона пригостить бабусю булкою) 
- Що тримає в руках маля? (Воно тримає в руках яблуко) 
- Отже, хлопчик, тато, чоловік — це…(він). 
- Дівчинка, мама, бабуся, жінка — це… (вона). 
- Маля, дитя, хлопча, дівча — це… (воно). 
7. Гра «Відкрий секрет» Робота в групах. 
- А тепер ваша улюблена гра «Відкрий секрет». (Роздати конверти зі словами «він», «вона», «воно»). 
- Спробуйте підібрати слова з конвертів до слів, захованих у малюнках. 
Він – баран, барабан, бінокль, букет, бузок. 
Вона – буква, булка, білка. 
Воно – білченя, яблуко. 
- Чи заховані на малюнку слова, які можна підібрати до слова «вони»? 
(Квіти, білки, булки) 
- Погляньте на план нашого уроку. Чи все заплановане ми виконали? 
8. Гра «Буквена математика». 
Учні виконують дії, друкують у зошитах і на дошці одержані слова. 
ро + біт + ник = бін - ін + а + нан = 
бу + за - а + ок = кул - л + бин - н + ки = 
вер + ли - ли + ба = бе + різв - в + ка = 
IV. Підсумок уроку. 
– Що нового дізналися? Чому навчилися? 
– Які знання зможете використати у житті? 
– Що найбільше сподобалося, запам’яталося? 
Інтерактивна вправа «Письмо в малюнках» 
- Спробуйте намалювати те, що найбільше запам’яталося із сьогоднішнього уроку. 
- Уважно подивіться на дошку. Серед слів, про які ми сьогодні говорили, є ще одне слово. Воно починається буквою «бе», яка була сьогодні головною героїнею нашого уроку. У цьому слові все: любов батька, брата, бабусі, сім’ї, родини, ми з вами, краса рідної чудової природи і наше місто, знання, які ми здобуваємо в школі. Назвіть це слово. (Батьківщина) 
- Так, це – Батьківщина, – рідна й одна. Тож давайте берегти кожну хвилину життя, щоб своїми знаннями, які отримуєте на уроках, своєю старанністю, працьовитістю, любов’ю і повагою до рідних і близьких, добрими справами робити щасливими всіх навколо себе, а значить і свою Батьківщину - одну-однісіньку на все життя! (Звучить аудіозапис пісні С. Ротару «Одна калина»)
Категорія: Навчання грамоти | Додав: viktoriya
Переглядів: 2454 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Міні-профіль
Привіт, Гость
AvatarnoAvatar Мій профиль
Міні-чат Онлайн радио Опрос
Привіт, Гість
Зареєструйтеся або авторизуйтеся і отримайте всі переваги сайту.

Новини в Україні
Календар України
Початкова школа

«Методичний портал»

Інформатика

«Методичний портал»

Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 287
Пошук
Хто на сайті

hit counter
Підписка на емейл

Шановні користувачі, якщо хочете бути в курсі поповнень сайту, введіть свій емейл:

Відвідування сайту
Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!
Статистика


Зареєстровано на сайті:

Всього: 3284
Нових за місяць: 1
Нових за неділю: 0
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
Із них:
Користувачів 3269
Перевірених: 0
Модераторів: 0
Адмінів: 1
Із них:
Чоловіків: 389
Жінок: 2895

Черепанова Таміла Миколаївна,53052 смт Христофорівка, Криворізького р-ну, Дніпропетровської обл.