Тема. ЗНАЙОМТЕСЯ – ПРЕЗЕНТАЦІЯ
Мета: формувати ключові компетентності:
уміння вчитися – виконувати розумові операції й практичні дії; працювати у парі; володіти вміннями і навичками самоконтролю; формувати вміння робити висновки;
здоров’язбережувальну – розвивати навички безпечної поведінки за комп’ютером.
формувати предметну ІКТ- компетентність:
ознайомити учнів з поняттям презентації, комп'ютерної презентації;
формувати навички перегляду слайдів презентації за допомогою редактора презентацій;
розвивати увагу, спостережливість, логічне і образне мислення;
виховувати самостійність, розширювати кругозір.
Особливості проведення уроку. Урок розроблений з використанням мультимедійної презентації, тестів, технологій інтерактивного навчання
Обладнання. Підручник «Сходинки до інформатики», 3 клас» (Г. В. Ломаковська, Г. О. Проценко, Й. Я. Ривкінд, Ф. М. Рівкінд); робочий зошит «Сходинки до інформатики», 3 клас» (Г. В. Ломаковська, Г. О. Проценко Й. Я. Ривкінд), презентація до уроку, роздаткові матеріали.
Хід уроку:
I. Організація класу.
Сьогодні у нас незвичайний урок.
У світ фантазії зробимо ще один крок.
А з творчістю ми вже стрічались не раз,
І знову вона завітала до нас.
Вправа «Очікування».
– Діти, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
Можливі відповіді дітей (прикріплюємо стікери на дошку):
Я ОЧІКУЮ
– А я сподіваюсь, що ви будете активно працювати, творчо мислити, злагоджено працювати, робити висновки.
ІІ. Повторення правил техніки безпеки.
1. Обговорення малюнку
2. Гра «Пастка»
1. Заходити у кабінет інформатики потрібно неспокійно, поспішаючи.
2. Можна торкатися до дротів, розеток, кнопок клавіатури, з якими незнайомий, екрану монітора, тильної сторони комп’ютера.
3. Від монітора треба сидіти на відстані менше 50 см.
3. Правила заборони в малюнках. Додаток 1
Забороняється їсти, пити під час роботи за комп’ютером.
Забороняється при роботі з комп’ютером працювати брудними та вологими руками.
– Молодці, ви були дуже уважними на уроках і гарно засвоїли правила роботи з комп’ютером.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
- Чи любите ви подорожувати?
- В яких містах України довелося побувати?
- Що допомагає вам зберегти свої враження та поділитися ними з друзями.
(Малюнки , фото, сувеніри, відео, нотатки)
IV. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні ми дізнаємося як можна по-новому за допомогою комп’ютера поділитися побаченим під час подорожей. Але для того, щоб дізнатися ключове слово нашого уроку потрібно розгадати ребус (презентація).
Тема нашого уроку — «Знайомтеся - презентація».
V. Вивчення нового матеріалу
1. Розповідь вчителя
- Отже, сьогодні на уроці ми з вами відвідаємо Київ, але ця подорож буде уявною, а допоможе нам у цьому презентація. (Діти споглядають виставку малюнків, ілюстрацій, фотографій краєвидів Києва).
- А зараз я вам пропоную подивитися на екран. Що ви бачите? (Пам’ятні місця Києва)
2. Проблемне питання
- Як на вашу думку буде називатися така презентація? (Комп’ютерна презентація)
- Молодці! Ви правильно зрозуміли суть. А тепер ознайомимось з новими поняттями докладніше.
3. Робота з підручником (п.17, ст.78): читання тексту ланцюжком вголос по абзацах.
Фізкультхвилинка
VI. Закріплення вивченого матеріалу.
Робота з комп’ютером. Перегляд презентацій групами.
Бесіда по правилам техніки безпеки. Учні пригадують відомі їм правила.
Перегляньте запропоновані вчителем презентації, користуючись рекомендаціями підручника на ст. 80. Поділіться враженнями.
Фізкультхвилинка для очей.
Заплющити очі на кілька секунд і погладити пальчиками. Повторити 4-5 разів.
Швидко покліпати очима, закрити їx i посидіти спокійно, повільно рахувати до 5. Повторити 4-5 раз.
Типові питання до уроку
• Що означає слово презентація?
• Що таке комп'ютерна презентація?
• Для чого призначені слайди?
• Як переглядати презентації?
VII. Домашнє завдання
Опрацювати п.17. Виконати завдання і дати відповіді на питання 1-4 на ст.80, в зошиті на ст. вправи 1,4 – обов'язкові, інші за бажанням.
Творче завдання. Скласти план презентації про життя класу за зразком на ст. 81
VIII. Підсумок уроку.
Підсумкова бесіда.
Чи сподобався урок? (червона чи зелена картка)
Що запам'яталося найкраще? |