Тема. Письмове додавання і віднімання багатоцифрових
чисел. Розв’язування
задач за допомогою рівнянь.
Мета. Познайомити учнів з прийомом письмового додавання і віднімання
багатоцифрових
чисел; учити складати рівняння до задачі;закріплювати
вміння розв’язувати задачі та рівняння;
виховувати інтерес до вивчення
математики.
I Організаційний момент.
Щоб урок пройшов
не марно
Треба сісти
рівно й гарно.
І довкола
озирнутись,
і сусіду
посміхнутись.
А щоби знання
здобути,
Треба грамотними
бути.
II Актуалізація
опорних знань.
1. Картки
для опитування.
2. Обчисли
«ланцюжок».
780-230+60-200+410+180
8*7-4*8+9*9+8*5
3. Математичний
диктант
-
Знайти суму чисел 510 та 240; 335 та 305
-
Знайти різницю чисел 800 та 150; 930 та
310
-
Суму чисел 200 та 800 зменшити у 10
разів
-
Різницю чисел 380 та 200 збільшити у 100
разів
III Новий матеріал
1. Мотивація.
-
Учень виконав приклади. Перевірте, чи
правильно він їх вирішив?
2. Тема
уроку.
-
Ви вже вмієте письмово додавати і
віднімати трицифрові числа.
-
Сьогодні на уроці навчимося додавати і
віднімати багатоцифрові числа. Познайомитеся, як можна вирішувати задачі за
допомогою рівнянь.
3. –
Спробуйте самостійно записати і вирішити
4578+3367 4578-3367
-
Який висновок можемо зробити?
Висновок: (+) і (-) багатоцифрових
чисел виконується так само, як (+) і (-) трицифрових чисел.
4. Робота
біля дошки з поясненням. № 318(1)
5. Самостійна
робота. №318(2)
IV Розвиток математичних знань.
1. Розв’язування
рівнянь. №319
2. Розв’язування
задачі рівнянням.
-
До магазину привезли 227 телевізорів.
Через тиждень їх залишилося 179. Скільки телевізорів продали?
-
Що відомо з умови?
-
Невідоме позначимо буквою х.
-
Яке рівняння можна скласти?
227 – х =179
3. Самостійне
розв’язування задачі. №320
V Закріплення знань.
-
Відновіть числа, які загубилися.
VI Підсумок.
-
Про що дізналися на уроці?
-
Який алгоритм письмового (+) і (-)
багатоцифрових чисел?
VII Домашнє завдання.
№ 322, №
323 |